"מרכז אוחיון למצוינות בדירקטוריון" הינו פורום ציבורי-מקצועי, אשר נועד לקדם ולשפר את רמת הביצועים והתפקוד של דירקטוריונים עסקיים ובלתי עסקיים בישראל.  לראשונה בישראל, ניתן למצוא תחת קורת גג אחת באופן נגיש מידע מגוון, רב ערך לדירקטורים, בהיקף חסר תקדים, לצד קשת רחבה של שירותים מקצועיים המוצעים במרכז אוחיון. 

בשנים האחרונות חלו שינויים מופלגים במעמדם של הדירקטור והדירקטוריונים, תפקידיהם וחשיבותם בארץ ובעולם. תמורות אלה, מחייבות גם יצירת דירקטוריון חדש, דירקטוריון המתנהל בצורה ראויה וטובה, היודע לצלוח את האתגרים המורכבים הניצבים בפניו, ושמורכב מדירקטורים המודעים לאחריות הכבדה המוטלת עליהם ומחויבים לרמה מקצועית גבוהה.

הדירקטוריון כמנהיג

לדירקטוריון תפקיד מהותי כמנהיג בתוקף היותו הגוף האמון על ייצור ערכים לחברה, אשר תפקידיו להנחות את הנהלת החברה כיצד לפעול, לפקח על פעולותיה ולבצע בקרה מתמדת על ההנחיות היוצאות תחת ידיו. למעשה, תפקידו של הדירקטוריון, להוות “מערכת איזונים ובלמים” של החברה. כבר לפני יותר מאלפיים שנה קבע אריסטו שצריך למצוא בכל דבר את האיזון, את שביל הזהב בהתנהגות שלנו. ברגע שדירקטוריון אכן מהווה גורם מאזן, יש לו תפקיד חשוב ומשמעותי עד כי ניתן לומר שדירקטוריון טוב יכול להשיא ערך לחברה, יותר מאשר מנכ”ל.

להיות דירקטור, זה מחייב

מייסד המרכז למצויונות – עו”ד מישל אוחיון, מומחה לדיני חברות ושוק ההון ובעל ניסיון של עשרות שנים במתן יעוץ לדירקטוריונים של מגוון חברות, ובהעברת הכשרות והדרכות לדירקטורים. עו”ד אוחיון היה הראשון לקבוע ש: “דירקטור – זה מקצוע” והוא שייסד לראשונה בישראל את ההכשרה של דירקטורים ושל יושבי-ראש דירקטוריון. היכולת לחזות תהליכים, “לקרוא נכונה את המפה” לצד החתירה להשתית נורמות של מצוינות ויושרה, הם אלו שהביאו את עו”ד אוחיון להקים את פורום הדירקטורים בישראל והם המניעים אותו בפיתוח מיזם חדשני זה.

מאחר ששמנו לעצמנו מטרה להוות אכסניה מקצועית לדירקטורים בישראל, כללנו באתר מידע מקצועי מגוון ובעל היקף נכבד. מטבע הדברים, היישום של גישות ניהוליות, התמודדות עם נורמות ונושאים נוספים שתמצאו באתר – מחייבים התאמה לנסיבות של כל מקרה ומקרה. אנו מבקשים שלא תראו בדברים שבאתר ייעוץ מקצועי, שניתן להסתמך עליו, מבלי להיוועץ באנשי מקצוע כפי שתמצאו לנכון לבחור.  

 
מומחה בחברות ושוק ההון שאף כתב מספר ספרים מובילים בנושא. בעל ניסיון של עשרות שנים במתן יעוץ לדירקטוריונים של מגוון חברות ובהכשרה והדרכות לדירקטורים. עו"ד אוחיון הוא חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 1988 ומייסד פירמת עורכי הדין אוחיון ושות'. מישל עוסק גם במתן ייעוץ משפטי בתהליכי הנפקה של ניירות ערך לציבור וגיוסי הון פרטיים; ליווי שוטף של חברות פרטיות וציבוריות, בהיבטים של דיני חברות ודיני ניירות ערך, עסקאות מיזוג ורכישה, אופציות לעובדים, ובפעילות משפטית מסחרית שוטפת; ייצוג והופעות בבתי משפט, בוררות וגישור.