Skip to main content

מי אנחנו

אייקון פגישה

"מרכז אוחיון למצוינות בדירקטוריון" הינו פורום ציבורי-מקצועי, אשר נועד לקדם ולשפר את רמת הביצועים והתפקוד של דירקטוריונים עסקיים ובלתי עסקיים בישראל. לראשונה בישראל, ניתן למצוא תחת קורת גג אחת באופן נגיש מידע מגוון, רב ערך לדירקטורים, בהיקף חסר תקדים, לצד קשת רחבה של שירותים מקצועיים המוצעים במרכז אוחיון.

בשנים האחרונות חלו שינויים מופלגים במעמדם של הדירקטור והדירקטוריונים, תפקידיהם וחשיבותם בארץ ובעולם. תמורות אלה, מחייבות גם יצירת דירקטוריון חדש, דירקטוריון המתנהל בצורה ראויה וטובה, היודע לצלוח את האתגרים המורכבים הניצבים בפניו, ושמורכב מדירקטורים המודעים לאחריות הכבדה המוטלת עליהם ומחויבים לרמה מקצועית גבוהה.

אייקון הידרקטוריון כמנהיג

להיות דירקטור,
זה מחייב

מייסד המרכז למצויונות – עו“ד מישל אוחיון, מומחה לדיני חברות ושוק ההון ובעל ניסיון של עשרות שנים במתן יעוץ לדירקטוריונים של מגוון חברות, ובהעברת הכשרות והדרכות לדירקטורים. עו“ד אוחיון היה הראשון לקבוע ש: ”דירקטור – זה מקצוע“ והוא שייסד לראשונה בישראל את ההכשרה של דירקטורים ושל יושבי-ראש דירקטוריון. היכולת לחזות תהליכים, ”לקרוא נכונה את המפה“ לצד החתירה להשתית נורמות של מצוינות ויושרה, הם אלו שהביאו את עו“ד אוחיון להקים את פורום הדירקטורים בישראל והם המניעים אותו בפיתוח מיזם חדשני זה.

אייקון הידרקטוריון כמנהיג

הדירקטוריון
כמנהיג

לדירקטוריון תפקיד מהותי כמנהיג בתוקף היותו הגוף האמון על ייצור ערכים לחברה, אשר תפקידיו להנחות את הנהלת החברה כיצד לפעול, לפקח על פעולותיה ולבצע בקרה מתמדת על ההנחיות היוצאות תחת ידיו. למעשה, תפקידו של הדירקטוריון, להוות ”מערכת איזונים ובלמים“ של החברה. כבר לפני יותר מאלפיים שנה קבע אריסטו שצריך למצוא בכל דבר את האיזון, את שביל הזהב בהתנהגות שלנו. ברגע שדירקטוריון אכן מהווה גורם מאזן, יש לו תפקיד חשוב ומשמעותי עד כי ניתן לומר שדירקטוריון טוב יכול להשיא ערך לחברה, יותר מאשר מנכ“ל.

מאחר ששמנו לעצמנו מטרה להוות אכסניה מקצועית לדירקטורים בישראל, כללנו באתר מידע מקצועי מגוון ובעל היקף נכבד. מטבע הדברים, היישום של גישות ניהוליות, התמודדות עם נורמות ונושאים נוספים שתמצאו באתר – מחייבים התאמה לנסיבות של כל מקרה ומקרה. אנו מבקשים שלא תראו בדברים שבאתר ייעוץ מקצועי, שניתן להסתמך עליו, מבלי להיוועץ באנשי מקצוע כפי שתמצאו לנכון לבחור.

מומחה בחברות ושוק ההון שאף כתב מספר ספרים מובילים בנושא. בעל ניסיון של עשרות שנים במתן יעוץ לדירקטוריונים של מגוון חברות ובהכשרה והדרכות לדירקטורים. עו"ד אוחיון הוא חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 1988 ומייסד פירמת עורכי הדין אוחיון ושות'. מישל עוסק גם במתן ייעוץ משפטי בתהליכי הנפקה של ניירות ערך לציבור וגיוסי הון פרטיים; ליווי שוטף של חברות פרטיות וציבוריות, בהיבטים של דיני חברות ודיני ניירות ערך, עסקאות מיזוג ורכישה, אופציות לעובדים, ובפעילות משפטית מסחרית שוטפת; ייצוג והופעות בבתי משפט, בוררות וגישור.

עו"ד מישל אוחיון – מייסד הפורום והיו"ר

אודות
אודות
מקסים אוחיון מצבה
מקסים אוחיון

מקסים אוחיון ז"ל

אתר זה ו"מרכז אוחיון למצוינות בדירקטוריון" הם על-שמו של אחי, מקסים ז"ל. מקסים היה בנם של רחל ודוד, הוריי. הוא נהרג במלחמת יום הכיפורים, ביומה הרביעי – 10.10.1973, בערב חג סוכות.. פער הגילים בינינו – 5 שנים.
הוא היה נער מאוד כשרוני, ידע לעשות הכל בעצמו. מקסים הפסיק את לימודיו בתיכון בשלב מוקדם, ויצא לעבוד, כדי לסייע בכלכלת הבית. לי, הוא הטיף כל הזמן – "אל תהיה כמוני, תלך ללמוד, ותהיה הכי טוב". הוא מימן לי מנוי לספרייה העירונית, ומנוי לעיתון הילדים "אצבעוני". בימים אלה, נכדותיי היקרות נהנות ממנוי שעשיתי להן לאותו עיתון, מעין סגירת מעגל. היו לו המון חברים וחברות. היינו חברים, הוא נהג לקחת אותי לחזרות של להקה שהקים. קנה לי גיטרה.
כשיצאתי ללמוד בירושלים – בפנימיית "כרמית", בא לבקר אותי, הביא לי מעיל שלא יהיה לי קר. בביקור שלו התעניין בלימודיי, וחזר ודרש ממני להיות "תלמיד טוב". בפעם האחרונה, בא לבקר אותי לפני ראש השנה.
הוא התגייס לצנחנים. אודה כי, במקום בו גדלתי לא היתה נטייה חזקה ליחידות קרביות. כשנשאל על-כך, השיב – "אם כולם יחשבו כך, מי יגן על המדינה". הוא היה חייל מצטיין, המא"גיסט של המחלקה.
מלחמת ים הכיפורים פרצה והפתיעה, למרות אין-ספור אזהרות, רק בגלל זחיחות הדעת אחרי מלחמת ששת הימים, אחרי שמדינת ישראל נשבתה ב"קונספציה". הכשלים המודיעיניים – אז וגם כיום – הן בביטחון הן במגזר העסקי – מובילים לתוצאות הרסניות, לעיתים בלתי הפיכות. הכשלון המהדהד של ההנהגה במלחמת יום הכיפורים מלווה אותי עד היום, בטקסי זיכרון ובמצבים אחרים. לאט-לאט, ובהתמדה, סיגלתי לי מספר עקרונות שאני מנסה להנחיל אותם למי שאני מייעץ להם: אני לא מסתנוור מ"כוכבים", מתרחק מזחיחות הדעת, מבינוניות, מ"קבלת החלטות תוך כדי תנועה", מפתח כל הזמן את הקשיבות שלי, בודק מה "אומר" ה"איפכא מסתברא", מנסה לנקוט "פרה-מורטם" ולא רק "פוסט-מורטם", מתכנן את התהליך שאני מעורב בו, מתעקש על קבלת מידע איכותי, ועוד.
את המורשת שמקסים הוריש לי – השאיפה למצוינות – אני משתדל לקיים ב"מרכז אוחיון למצוינות בדירקטוריון". אני מרשה לעצמי להניח שזה גורם לו נחת.

הדירקטוריון כמנהיג

הדירקטוריון כמנהיג

הדירקטוריון כמנהיג

להיות דירקטור, זה מחייב

להיות דירקטור, זה מחייב

להיות דירקטור, זה מחייב

יצירת במה לדיאלוג

עבודת הדירקטוריון היא עבודה דינמית. דירקטוריון טוב, צריך לדעת להתנהל תוך התחשבות בכלל ההיבטים אשר רלבנטיים להחלטותיו

הקמת מרחבים

שידרוג ושיכלול המיומנויות המקצועיות של הדירקטורים בישראל

פנקס כיס לדירקטורים

הסביבה העסקית הדינמית והתחרותית, הוראות החוק המתעדכנות מעת לעת וחוסר הוודאות הכלכלית, מציבים אתגרים חדשים ומורכבים בפני עבודתם ואחריותם של הדירקטורים.

מטרת העל של המרכז למצוינות היא יצירת קהילה עסקית מקצועית, מיומנת, אשר מייצרת ערכים לחברה ,תוך התנהלות בעלת נורמות ערכיות אשר תורמות לחברה בכללותה: יושרה, איכות ומנהיגות.

מאחר שאנו מאמינים ש: ”דירקטור זה מקצוע“, שמנו לעצמנו מטרה למקצע ולהשביח את עבודת הדירקטורים והדירקטוריונים בישראל באמצעות מתן כלים מעולמות התוכן, הידע והשירותים.

אנו מאמינים ש: "The Board Shall Create Values To The Company" ושבכוחו של דירקטוריון אפקטיבי ויעיל, להשיא ערך רב עבור החברה.